Hakkımızda

TERAPİST, Türkiye’nin ilk ve tek online psikolojik danışmanlık uygulamasıdır.

Zamansızlık ve mahremiyet endişeleri, günümüzde kişilerin psikolojik destek almak konusunda önüne çıkan en büyük engeller arasındadır(*). TERAPİST, bu engelleri ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanmıştır.

TERAPİST’in en önemli avantajlarından biri terapistinize veya danışmanınıza ulaşabilirliğin çok daha kolay olması. Uygulamanın App Store veya Play Store üzerinden cep telefonunuza veya tabletinize yüklenmesi yeterlidir.

Dünyanın her neresinde olursanız olun terapilerinizi aksatmadan yapabilirsiniz. Yani TERAPİST mekan sıkıntısını ortadan kaldırır.

Yoğun iş temponuz varsa veya evde çocuğunuza veya başkasına bakmanız gerekiyorsa veya işlerinizi bırakabileceğiniz bir kişi yoksa, oturduğunuz yerden istediğiniz zamanda TERAPİST ile terapi veya danışmanlık alabilirsiniz.

Eğer bedensel bir engeliniz veya dışarı çıkma korkunuz veya isteksizliğiniz varsa evinizden dışarı çıkmadan ev ortamında terapi alabilirsiniz.

Aldığınız psikolojik yardım nedeniyle toplum tarafından damgalanmaktan korkuyorsanız TERAPİST’ten aldığınız terapiyi sadece siz ve terapistiniz bilir, başka hiçbir kimse göremez ve bilemez.

Başkalarının bilmesini istemediğiniz sorunlarınız varsa, TERAPİST size en uygun çözümü sunar.

Üst düzey bir işiniz varsa, veya herhangi bir kurumda amir iseniz ve psikolojik yardım aldığınızın bilinmesi görevinizle ilgili olumsuzluklar yaşanabileceğinden veya insanlar tarafından yargılanacağınızdan korkuyorsanız TERAPİST tam sizin için oluşturulmuştur. Takma bir isim veya anonim bir kimlikle terapi veya danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yüz yüze konuşarak derdinizi anlatmaktan çekineceğiniz sorunlarınız olduğunu düşünüyorsanız, TERAPİST sizi bu tür sıkıntılı durumlardan kurtarır ve rahatlıkla kendinizi açabilmeniz için ortam sağlar.

Terapi almaya bir türlü ikna edemediğiniz bir yakınınız varsa TERAPİST ile onu tanıştırmanız ve onun en azından danışmanlık alabilmesine olanak sağlar.

“Ben kendimi yazarak daha iyi anlatıyorum” diyorsanız işte TERAPİST’teki odanız sizin için ideal.

“Ben yazılanı daha iyi anlarım” diyorsanız TERAPİST tam size göre.

Gecenin bir yarısı ya da akşam ilerleyen saatler… Aklınıza bir düşünce takıldı veya moraliniz bozuk, birilerine içinizi dökmek istiyorsunuz ama hiç kimse yok… TERAPİST her zaman yanınızda, 24 saat boyunca istediğinizi anlatabileceğiniz bir danışmanınız sizi bekliyor olacak.

Gizlilik en önemli ilkemiz. TERAPİST içinde yapılan tüm görüşmeler özel bir güvenlik sistemi (SSL) ile şifrelenerek kayıt altına alınır. Bu kayıtlar kesinlikle siz veya danışmanınız dışında kimse tarafından görülemez.

www.terapistapp.com

(*): A. Pfohl (2010).  Factors Influencing Psychological Help Seeking Attitudes and Behaviour in Counseling Trainess. Ohio State University.